MENU
Wróć

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego w ramach VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych

Od kilku lat Fundacja ITAKA współpracuje ze Szkołą Policyjną w Pile w ramach profilaktyki ucieczek i kampanii „Nie uciekaj”, która jest współorganizatorem Turnieju Klas Policyjnych. W tym roku turniej zorganizowano już po raz ósmy i tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku zaakcentowano zbliżający się Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego.

VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2016” odbył się w dniach 23-24 maja 2016 r., pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Całość wydarzenia rozpoczęła się od meldunku złożonego Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Pile – insp. Piotrowi Gacy. Obok kadry i kierownictwa Szkoły, w ceremonii udział wzięli także Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile – Maria Kubica, Starosta Pilski – Eligiusz Komarowski oraz Zastępca Prezydenta Miasta Piły – Krzysztof Szewc.

W tym roku o miano najlepszej klasy policyjnej rywalizowały reprezentacje 25 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Rozegrano cztery konkurencje: test umiejętności strzeleckich, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, test sprawności fizycznej oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji. Zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2016” zdobyła reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Po zakończeniu Turnieju uczestnicy w ramach obchodów Dnia Dziecka Zaginionego posiali niezapominajki, które są symbolem Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Wcześniej odczytano list od Prezes Fundacji, Alicji Tomaszewskiej skierowany do uczestników Turnieju i organizatorów.  Wręczono także upominki uczestnikom konkursu „Ślepa uliczka?” zorganizowanego w ramach profilaktyki ucieczek. Nagrody przekazał Partner kampanii i numeru 116 000 Telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, firma Orange Polska.

Wszelkie działania prowadzone przez Fundację ITAKA w ramach promocji telefonu 116 000 są współfinansowane ze środków Komisji Europejskiej i Programu DAPHNE III.

mddz_logo logo_orange logo_daphne Flaga unia

DDZ2 DDZ1

Wróć