MENU
Wróć

Spotkanie ITAKI z podopiecznymi i pracownikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Andrychowie

14 sierpnia 2015r. Fundacja ITAKA miała przyjemność spotkać się z podopiecznymi i pracownikami Środowiskowego Domu Pomocy w Andrychowie, filii ośrodka w Wadowicach. Spotkanie miało charakter informacyjno-edukacyjny i było doskonałą sposobnością rozmowy z osobami zagrożonymi zaginięciem.

Dyrektor Biura Fundacji, Sylwia Kaczan i Koordynator Linii Wsparcia, Justyna Klich opowiedziały o Fundacji i metodach poszukiwawczych.  Bardzo ważną częścią spotkania były rozmowy na temat tego, w jaki sposób ustrzec się przed zaginięciem i co zrobić gdy już do takiej sytuacji dojdzie. Uczestnicy mieli wiele pytań na temat tego, co zabrać ze sobą wychodząc z domu, jak reagować gdyby się zgubili i kogo prosić o pomoc. Prelegentki udzieliły wielu przydatnych wskazówek w odniesieniu do konkretnych sytuacji.

Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze i ogromnie cieszy nas, że słuchacze tak czynnie brali w nim udział i zdawali mnóstwo pytań. Tego rodzaju spotkania są niezwykle  ważne zarówno dla uczestników – gdyż mają cel profilaktyczny, ale także dla prowadzących – gdyż dają nam możliwość uzupełnienia wiedzy podczas bezpośrednich spotkań
z zainteresowanymi tematem osobami.

Na zakończenie spotkania prelegentki otrzymały urocze kwiaty, wykonane samodzielnie przed podopiecznych Ośrodka. Bardzo dziękujemy!

Wróć