MENU
Wróć

Debata o uprowadzeniach rodzicielskich Magazynu Pismo

W środę 10 maja odbyła się debata dotycząca tematyki uprowadzeń rodzicielskich zorganizowana przez Magazyn Pismo. Do udziału została zaproszona m.in. Agata Górecka, prawniczka i koordynatorka projektu Centrum Wsparcia i Mediacji dla rodzin zagrożonych sytuacją porwań rodzicielskich Fundacji ITAKA.

Uprowadzenia rodzicielskie to nie tylko ekstremalnie trudna sytuacja dla dziecka, ale również wyzwanie dla systemu prawnego wielu krajów. Wiemy o tym doskonale, gdyż od prawie dwóch lat prowadzimy Centrum Wsparcia i Mediacji dla rodzin zagrożonych sytuacją porwania rodzicielskiego. Centrum świadczy bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną dla osób dotkniętych tym zdarzeniem.

Niestety z roku na rok notujemy coraz więcej zgłoszeń uprowadzeń rodzicielskich. Tym bardziej cieszy nas więc inicjatywa Magazynu Pismo, który zorganizował debatę pt.: PORWANIA RODZICIELSKIE. JAK SIĘ KOŃCZY WOJNA O DZIECKO?

W debacie wzięli udział: Agata Górecką, prawniczka i koordynatorka projektu Centrum Wsparcia i Mediacji dla rodzin zagrożonych sytuacją porwań rodzicielskich Fundacji ITAKA, Mirosława Kątna, psycholożka, terapeutka, mediatorka, działaczka społeczna, założycielka Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz reporterzy: Maja Hawranek i Szymon Opryszek, którzy podjęli się opowiedzenia historii Alberto – Hiszpana, którego żona Polka uprowadziła ich wspólną córkę.

Debatę, która odbyła się w Teatrze Studio, poprowadziła Barbara Sowa, szefowa Wydań Cyfrowych i Audio „Pisma”, pomysłodawczyni i producentka Śledztwa Pisma.

Wróć