MENU
Wróć

Deklaracja współpracy pomiędzy MSZ a Fundacją ITAKA

W dniu  16 lutego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych podpisana została deklaracja współpracy pomiędzy MSZ a Fundacją ITAKA. Ze strony ministerstwa deklarację podpisał wiceminister Jan Dziedziczak, natomiast ze strony Fundacji swój podpis złożyła prezes Alicja Tomaszewska.

Podpisany dokument jest formalną deklaracją kontynuacji współpracy prowadzonej dotychczas pomiędzy obiema instytucjami. Doskonalone będą dotychczasowe formy współpracy i wymiana informacji na temat działań podejmowanych w ramach poszukiwań osób zaginionych poza teren naszego kraju. Planowane są także wspólne warsztaty i szkolenia.

Fundacja ITAKA od początku swojego istnienia zajmuje się poszukiwaniem Polaków zarówno na terenie naszego kraju jak i poza jego granicami. Prowadzi także działania profilaktyczne, takie jak kampania „Bezpieczna praca”. Poza rozpowszechnianiem wizerunku osoby zaginionej w mediach zagranicznych i kontaktami z informatorami, poszukiwacze Fundacji ITAKA często nawiązują współpracę z konsulatami i ambasadami w poszczególnych krajach.

Jesteśmy przekonani, że podpisana deklaracja realnie wpłynie na podniesienie jakości poszukiwań naszych rodaków przebywających za granicą. Bardzo cieszymy się, że udało się nam sformalizować dotychczasową współpracę. – powiedziała Alicja Tomaszewska.

IMG_2843-2 IMG_2845-2

Wróć