MENU
Wróć

Delegacja bułgarskich specjalistów od poszukiwań w Fundacji ITAKA

W odpowiedzi na prośbę Komendy Głównej Policji 14 maja 2013r. Fundacja ITAKA miała przyjemność gościć u siebie ośmioosobową delegację bułgarskich specjalistów, zajmujących się tematem zaginięć i ochroną praw dziecka a także przedstawiciela KGP.

W spotkaniu udział wzięli między innymi Główny Komisarz Policji bułgarskiej i jego zastępca, a także przedstawiciel bułgarskiego Ministerstwa Sprawiedliwości i ekspert w Państwowej Agencji ds.Ochrony Dzieci i dyrektor Fundacji Centrum Nadya.
Celem spotkania było przedstawienie działalności Fundacji ITAKA w Polsce oraz naszych doświadczeń w zakresie poszukiwań osób zaginionych.
W trakcie prezentacji mieliśmy możliwość przedstawienia gościom problematyki zaginięć osób dorosłych oraz zaginięć dzieci w Polsce. Omówiliśmy przyczyny zjawiska, działania poszukiwawcze realizowany przez Fundację i metody współpracy z polską Policją. Przedstawiliśmy także zakres pomocy świadczonej rodzinom osób zaginionych (psychologiczna, prawna, mediacje) przez Fundację ITAKA.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z przykładową sprawą prowadzoną przez ITAKĘ, obejrzeć siedzibę Fundacji i poznać obecnych pracowników i wolontariuszy. W trakcie dyskusji porównano uwarunkowania instytucjonalne i społeczne procesu poszukiwania osób zaginionych w obu krajach.

Wróć