MENU
Wróć

Dzień Wagarowicza z Fundacją ITAKA – GRA MIEJSKA

Dzień Wagarowicza z Fundacją ITAKA

Fundacja ITAKA – Centrum Ludzi Zaginionych serdecznie zaprasza w Pierwszym Dniu Wiosny młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do udziału w grze miejskiej ,,Znajdź mnie!’’

Co roku ucieka z domu około 4 000 nastolatków. Uciekają z różnych powodów,z różnych rodzin. Czasem przyczyną są niepowodzenia w szkole, problemy w rodzinie, brak akceptacji w grupie rówieśniczej, a czasem, choć rzadziej, chęć przeżycia przygody.Wychodząc naprzeciw problemowi zaginięć wśród młodzieży Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych już po raz jedenasty realizuje kampanię „Nie uciekaj!” skierowaną do nastolatków.

Tym razem Fundacja ITAKA pragnie zaprosić uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w grze miejskiej organizowanej w ramach kampanii „Nie uciekaj!”. Celem gry jest zapobieganie ucieczkom poprzez prezentowanie różnych form rozwiązywania własnych problemów oraz wskazanie miejsc, w których nastolatek może znaleźć pomoc.

Gra miejska pt. ,,Znajdź mnie!’’

Czas i miejsce: 21 marca 2013 r. (czwartek), Warszawa, start: 10:00 w Pasażu Wiecha.

Warunki uczestnictwa: Do udziału w grze zapraszamy 4-5 osobowe zespoły uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Rejestracja: Zgłoszenie uczestników odbywa się przez wysłanie maila na adres: izabela.swiergiel@zaginieni.pl. Rejestracja trwa do 19.03.2013r.

Na wygranych czekają atrakcyjne nagrody!

  • I miejsce: bony do H&M na 150 zł każdy
  • II miejsce: podwójne zaproszenia do kina
  • III miejsce: upominki od firmy Microsoft

Kampania profilaktyczna „Nie uciekaj!” prowadzona przez Fundację ITAKA ma na celu ograniczenie liczby ucieczek. W ramach prowadzonych działań staramy się wskazać nastolatkom rozwiązania alternatywne dla ucieczek, zaś rodziców, opiekunów i pedagogów edukować w zakresie sposobów radzenia sobie z dorastającymi dziećmi. Szczegółowe informacje na temat kampanii dostępne są na stronie www.nieuciekaj.pl. Dostępne są tam także materiały edukacyjne skierowane do młodzieży, a także poradniki dla rodziców i opiekunów. Można również skorzystać z zamieszczonego e-learningu dla nauczycieli i materiałów przydatnych do przeprowadzenia lekcji wychowawczej.


Wróć