MENU
Wróć

Fundacja ITAKA na Międzynarodowym Kiermaszu Dobroczynnym

W dniu 27 listopada w hotelu Marriott odbył się 9-ty Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny, organizowany przez Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych w Warszawie SHOM (The Spouses of Heads of Mission). W tym roku Fundacja ITAKA wraz z innymi 18 organizacjami została zaproszona do uczestnictwa w kiermaszu, mając możliwość zaprezentowania się na własnym stoisku.

Na stoisku, oprócz własnoręcznie przygotowanych przez wolontariuszy i pracowników Fundacji wypieków, można było kupić piękne, materiałowe choinki, poduszki-niezapominajki, oraz silikonowe opaski dla dzieci z numerem Telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka 116 000. Wszystkie gadżety i słodkości cieszyły się ogromną popularnością.

Ponad 60 ambasad zaprezentowało na swoich stoiskach wyroby kulinarne i produkty charakterystyczne dla reprezentowanych przez nie państw. Kiermasz umożliwiał skosztowanie przeróżnych potraw, od tureckich słodyczy, przez sajgonki, po parówki wiedeńskie i wypiekane na miejscu precelki. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – przez cały dzień kiermasz odwiedziło ponad 4500 gości.

Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM po raz pierwszy odbył się w 2008 roku i od tego momentu stał się corocznym, tradycyjnym wydarzeniem charytatywnym, wspierającym polskie organizacje pozarządowe oraz umożliwiającym przedstawicielstwom różnych krajów zaprezentowanie się od niedostępnej na co dzień strony – nie tylko kulinarnej. Zebrane fundusze zostaną przydzielone organizacjom pozarządowym biorącym udział w tegorocznej edycji Kiermaszu.

Serdecznie dziękujemy pracownikom i wolontariuszom Fundacji ITAKA, którzy wsparli nas swoimi wyrobami, wszystkim odwiedzającym tegoroczny Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny. Dziękujemy także organizatorom za zaproszenie Fundacji ITAKA do udziału w tak fantastycznym wydarzeniu.

  unnamed unnamed-1

Wróć