MENU
Wróć

Fundacja ITAKA w Bibliotece Miejskiej w Pleszewie

Na zaproszenie Biblioteki Miejskiej w Pleszewie, w dniu 12 czerwca 2017 r. Fundacja ITAKA zorganizowała warsztaty dla dzieci i spotkanie dla mieszkańców miasta na temat profilaktyki zaginięć dzieci i młodzieży.

Pierwsza, przedpołudniowa część spotkania z psychologiem Fundacji i koordynatorką Linii Wsparcia, Karoliną Krawczyk, miała charakter warsztatowy. Na spotkanie z proszona została 20 osobowa grupa uczniów w wieku 11-12 lat. Zajęcia były inspirujące dla obu stron. Psycholog rozmawiała z dziećmi na temat zagrożeń w internecie i uczył w jaki sposób na nie reagować i do kogo zwrócić się o pomoc. Młodzież miała także możliwość dowiedzenia się czym jest numer 116 000 i komu jest dedykowany. Spotkanie było przeprowadzone w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego.

Druga część spotkania zorganizowana była dla osób dorosłych i miała na celu zapoznanie mieszkańców Pleszewa z działalnością Fundacji, a także z problematyką zaginięć osób dorosłych i dzieci. Przedliśmy również najczęstsze przyczyny zaginięć i to w jaki sposób im przeciwdziałać. Omówione zostały także obszary w których Fundacja ITAKA może pomóc osobom zgłaszającym zaginięcie.

Zdj. Biblioteka Miejska w Pleszewie

1a 1d 2 3 4 5 6

ue_logo

Wróć