MENU
Wróć

Fundacja ITAKA w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

W związku z obchodzonym w dniu 10.12.2016 r. Dniem Praw Człowieka w dniu 05.12.2016 Fundacja ITAKA miała zaszczyt i przyjemność wygłosić dwie prelekcje pt. „Poszukiwanie osób zaginionych i pomoc ich rodzinom” w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Jedno wystąpienie było skierowane do kadry dydaktycznej, drugie do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego.

Prawnik i fundraiser Fundacji, Grzegorz Kostka, przedstawił uczestnikom zasady pracy Fundacji ITAKA, wyjaśniając, na czym polegają działania poszukiwawcze mające na celu zwiększenie prawdopodobieństwa odnalezienia osób zaginionych, oraz co obejmuje specjalistyczna opieka psychologiczna i prawna nad ich rodzinami. Omówiono również takie kwestie, jak przepisy stanowiące podstawę zgłoszenia zaginięcia na Policji, oraz jak rozmawiać z ze zgłoszoną osobą po jej odnalezieniu.

Możliwość podzielenia się zebraną w ciągu 17 lat wiedzą i doświadczeniem z zakresu poszukiwań stanowi dla Fundacji ITAKA niezwykle ważny aspekt prowadzonych przez nią działań. Dzięki temu Fundacja ma możliwość umacniania współpracy z Policją i dotarcia do większej liczby Policjantów z informacją o oferowanej przez nią pomocy. Tym samym nasi wolontariusze i pracownicy mają istotny wkład w zmniejszanie ryzyka związanego z zaginięciem oraz zwiększenie prawdopodobieństwa odnalezienia osób zaginionych.

Fundacja już po raz kolejny miała możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Poprzednie szkolenie odbyło się 22 listopada 2016 r.

Wróć