MENU
Wróć

FUNDACJA ITAKA W EUROPEJSKIM MIASTECZKU OBYWATELSKIM

Fundacja ITAKA miała przyjemność wziąć udział w imprezie plenerowej pt. „Europa zmienia Warszawę”, organizowanej w ramach projektu „Punkt Informacji Europejskiej Europe” przez Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy. Impreza miała miejsce na Polach Mokotowskich w terminie 10-11 września 2016 r. Przez cały weekend instytucje działające na terenie m.st. Warszawy miały możliwość zaprezentowania swojej działalności oraz wybranych projektów, dofinansowywanych z funduszy europejskich.

Do udziału w wydarzeniu Fundacja ITAKA została zaproszona w ramach Koalicji Infolinii, utworzonej z inicjatywy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Fundacja ITAKA prowadzi linię 116 000 Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, która finansowana jest ze środków Komisji Europejskiej. Pod tym numerem przyjmowane są zgłoszenia dotyczące zaginięć dzieci i młodzieży. Ponadto na linii 116 dyżurują prawnicy i psychologowie, którzy udzielają porad rodzinom zaginionych dzieci i nastolatków.

Mieliśmy okazję zaprezentować obszar działań Fundacji. Na stoisku dyżurował m.in. psycholog i prawnik Fundacji. Odwiedzający nasze stoisko byli zainteresowani tematem porwań rodzicielskich i zaginięciami, szczególnie dzieci. Często pojawiał się także temat bezpieczeństwa dzieci i nastolatków, szczególnie w kontekście ucieczek. Nasi pracownicy instruowali rodziców jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi i jak reagować na problemy z którymi zgłaszają się do rodziców. Rozdawane były także specjalne poradniki związane z programem „Nie uciekaj!”, a także foldery informacyjne na temat linii 116 000 Telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka.

Wróć