MENU
Wróć

Fundacja ITAKA z panelem na konwencie true crime „Kryminalny Poznań”

Przedstawicielki Fundacji ITAKA wzięły udział w specjalnym panelu na temat zaginięć podczas konwentu true crime „Kryminalne Miasto”, który odbył się w dniach 18-19 maja w Poznaniu. Ponadto, Fundacja ITAKA była partnerem tego wydarzenia. 

Pomysłodawcą i organizatorem konwentu był Marcin Myszka, autor popularnego w naszym kraju podcastu „Kryminatorium”. Głównym celem wydarzenia było umożliwienie spotkania oraz interakcji z ekspertami zajmującymi się zagadnieniami związanymi z kryminalistyką i zaginięciami. Uczestnicy mogli m.in. wziąć udział w panelach dyskusyjnych, wysłuchać prelekcji eksperckich, wziąć udział w warsztatach z daktyloskopii czy spacerach z przewodnikiem.

Swoją wiedzą dzielili się eksperci na co dzień obcujący ze zbrodnią: technicy kryminalistyki, medycy sądowi, byli policjanci czy dziennikarze śledczy.

Dodatkowo, przedstawicielki naszej Fundacji wezmą udział w panelu. Jest on zaplanowany na niedzielę na 11:30. Na tapet wzięte zostały następujące tematy:

  • w Polsce rocznie dochodzi do zaginięć ok. 12 tysięcy osób. Jakie są najczęstsze przyczyny zaginięć?
  • rola numeru 116 000 Telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka
  • system Child Alert
  • zaginięcia w filmach, serialach, książkach – jak fikcja ma się do rzeczywistości i jak bardzo od niej odbiega

Udział przedstawicielek naszej Fundacji w wydarzeniu odbył się w ramach inicjatywy współfinansowanej z Funduszy Unii Europejskiej oraz federację Missing Children Europe mającej na celu m.in. promocję numeru 116 000 Telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka. 

Wróć