MENU
Wróć

Fundacja ITAKA zaproszona do kampanii z AS Roma

Fundacja ITAKA została zaproszona do wzięcia udziału w specjalnej kampanii organizowanej przez AS Roma i International Centre for Missing & Exploited Children.

W filmach informujących o transferach zawodników AS Roma pojawiają się zdjęcie zaginionych dzieci i nastolatków z całego świata.

Publikowane są także wizerunki, zgłoszonych do Fundacji ITAKA, zaginionych nastolatków. Dzięki międzynarodowej współpracy mamy szansę na zwiększenie zasięgów naszych komunikatów, a co za tym idzie odnalezienie zaginionych.

International Centre for Missing & Exploited Children to międzynarodowa organizacja pozarządowa, utworzona w kwietniu 1999 roku. Jej głównym celem jest ochrona praw dzieci na całym świecie. Zadaniem ICMEC jest profilaktyka zaginięć i wykorzystywania seksualnego dzieci, poprzez zapewnienie odpowiednich zasobów rządom, organom ścigania, służbie zdrowia, organizacjom pozarządowym i społeczeństwu.

Przez dwie dekady swojej działalności ICMEC przeszkolił ponad 10 500 funkcjonariuszy organów ścigania, prokuratorów i specjalistów na całym świecie w zakresie postępowania w sprawach dotyczących ochrony dzieci. Pomógł 150 krajom zmienić istniejące lub stworzyć nowe przepisy mające na celu przeciwdziałanie publikacji i tworzeniu materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Wspierał rozwój 7 krajowych ośrodków zajmujących się tymi problemami na poziomie krajowym

A wszystko to po to, aby świat stał się bezpieczniejszy dla dzieci.

Więcej informacji: https://www.icmec.org/

 

Wróć