MENU
Wróć

Fundacja ITAKA ze szkoleniami dotyczącymi ucieczek

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych zaprasza na szkolenie dotyczące ucieczek nastolatków. Szkolenie jest dedykowane przede wszystkim nauczycielom, pedagogom, pracownikom ośrodków szkolno-wychowawczych.

Opis szkolenia pt. „Ucieczki: przyczyny, przebieg, konsekwencje”

Przyczyn ucieczek jest wiele. Mogą to być m.in. problemy w domu lub szkole, szykany ze strony rówieśników, nieodwzajemnione uczucie bądź niezrozumienie ze strony bliskich. Mylne postrzeganie uciekających dzieci i niezrozumienie ich zachowania, często prowadzą do konkluzji, że ucieczka to „poszukiwanie uwagi” lub „problem behawioralny”. Badania pokazują jednak, że ucieczka to przejaw i konsekwencja problemów, których nastolatek nie potrafi rozwiązać samodzielnie. Młodociani uciekinierzy często określają ucieczkę jako próbę przesłania wiadomości, że coś złego dzieje się w ich życiu.

Podczas szkolenia opowiemy m.in. o tym:

  • jakie sytuacje/zdarzenia/zachowania mogą pchnąć młodego człowieka do ucieczki
  • jak kwestia ucieczek wygląda z perspektywy nastolatków
  • na jakie niebezpieczeństwa narażony jest młody człowiek na ucieczce
  • jak poszukiwani są nastoletni uciekinierzy
  • jakie są najgroźniejsze stereotypy dotyczące ucieczek i nastoletnich uciekinierów
  • co zrobić, gdy nastolatek ucieknie
  • jak zapobiegać ucieczkom
  • jak rozmawiać z nastolatkiem po powrocie z ucieczki

Szkolenie poprowadzi: 

mgr Aleksandra Inatowicz – Łubiańska, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog. Z Fundacją ITAKA związana od prawie 3 lat. Pracuje w zespole poszukiwań osób zaginionych oraz na telefonach zaufania, oferując wsparcie psychologiczne nastolatkom oraz osobom zmagającym się z depresją. Doświadczenie w pracy z młodzieżą z zaburzeniami psychicznymi zdobywała zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.

Data:

20 września, godzina 19:00

27 września, godzina 18:00

Linki do rejestracji: 

20 września https://linkd.pl/2makr 

27 września https://linkd.pl/2mak9 

Szkolenie zaplanowane jest na 60 minut. Po wykładzie i prezentacji przewidziana jest sesja Q&A z prowadzącą.

Szkolenie jest finansowane ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji projektu: Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci.

Fundacja ITAKA od 2009 roku jest polskim operatorem ogólnoeuropejskiego numeru 116 000 Telefon ws. Zaginionego Dziecka i Nastolatka oraz realizatorem kampanii profilaktycznej „Nie uciekaj!”.

Wróć