MENU
Wróć

Fundacja ITAKA została zaproszona do współpracy przy pierwszym numerze nowego magazynu – Newsweek Magazyn Kryminalny

Od 8 lipca można zakupić pierwszy numer Newsweek Magazyn Kryminalny. To magazyn poruszając sprawy kryminalne, przede wszystkim te, które wydarzyły się w Polsce, choć wątki zagraniczne również są w nim obecne. 

Redaktorką merytoryczną magazynu jest Justyna Mazur-Kudelska autorka podcastu true crime pt. „Piąte: nie zabijaj”, prowadząca program telewizyjny “Jedno z nas zabije”, laureatka nagród Best Stream Awards ii Best Audio. Jej podcast znalazł się na liście 100 najpopularniejszych podcastów na świecie! Pracując nad magazynem opracowała listę spraw kryminalnych, o których postanowiła opowiedzieć z dala od sensacji i fake newsów, lecz rzetelnie i zgodnie z prawdą. Wśród materiałów obecnych w magazynie są przede wszystkim reportaże dziennikarzy śledczych i kryminalnych, którzy mają wieloletnie doświadczenie i wiedzę w tym zakresie.

Pierwszy numer Newsweek Magazyn Kryminalny jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ jego przewodnim tematem są zaginięcia. Na okładce widnieje zdjęcie Iwony Wieczorek a w środku tekst, w którym autorka publikacji zastanawia się: czy coś w sprawie zaginięcia kobiety zaniedbano, czy można było zrobić coś lepiej oraz czy po 14 latach od zaginięcia da się wpaść na nowy trop w sprawie?

Poza tym, w numerze znajduje się rozmowa z wiceprezeską Fundacji Itaka Izabelą Jezierską-Świergiel o tym, jakie są przyczyny zaginięć, na czym polegają działania poszukiwawcze, jak wygląda pomoc dla bliskich osób zaginionych oraz z jakimi problemami mierzy się Fundacja ITAKA. Rozmowa w jeszcze dłużej, pogłębionej wersji ukazała się również, jako odcinek podcastu Justyny Mazur Kudelskiej, dostępny pod linkiem: https://m.youtube.com/watch?v=OE6i0uJm_-I

W numerze Newsweek Magazyn Kryminalny znajdują się również plakaty z wizerunkami osób zaginionych, których poszukuje Fundacja ITAKA. Plakaty są wydrukowane w taki sposób, aby można je było z łatwością wyciąć i wywiesić, do czego bardzo zachęcamy. Jesteśmy przekonani, że pomoże nam to w dotarciu do kolejnych odbiorców z informacją o zaginięciu i poszukiwaniach danej osoby. Wśród nich może być ktoś, kto będzie miał bardzo ważne dla nas informacje i wesprze nas w działaniach poszukiwawczych. Pomoc informatorów jest dla nas zawsze bezcenna.

Numer Newsweek Magazyn Kryminalny jest dostępny do kupienia w salonach prasowych oraz na stronie Literia.pl pod poniższymi linkami:

Numer Newsweek Magazyn Kryminalny: https://literia.pl/czasopismo-newsweek-magazyn-kryminalny-1-24

Numer Newsweek Magazyn Kryminalny: wraz z tygodnikiem Newsweek: https://literia.pl/czasopismo-newsweek-polska-28-24-magazyn-kryminalny

Numer Newsweek Magazyn Kryminalny w subskrypcji cyfrowej Onet Premium: https://www.newsweek.pl/nwkrym_202401_20240708

Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do współpracy z Newsweek Polska oraz Justyną Mazur-Kudelską. Wierzymy, że tak dobrze i merytorycznie przygotowane artykuły pozwolą lepiej zrozumieć oraz uwrażliwić społeczeństwo na problem, jakim są zaginięcia.

Wróć