MENU
Wróć

Gracze GSPS po raz kolejny będą wspierać Fundację ITAKA w walce z depresją

Już po raz czwarty Fundacja ITAKA patronuje wydarzeniu Gramy Szybko Pomagamy Skutecznie. Letnia edycja maratonu odbędzie się w dniach 24 – 28 sierpnia 2022 r. w Krakowie. Speedrunnerzy będą nie tylko walczyć z czasem w wirtualnej rzeczywistości, ale również zbiorą środki, które w realnym świecie wesprą działalność Antydepresyjnego Telefonu Zaufania.

GSPS (Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie) to maraton speedrunnerów, który odbywa się dwa razy w roku: zimą i latem. Jest on wzorowany na takich eventach jak GDQ czy ESA. Celem speedrunnerów jest nie tylko jak najszybsze przejście konkretnych gier komputerowych. Podczas maratonu zbierane są bowiem środki, które trafiają na cele charytatywne. Kwota ze zbiórki letniej edycji maratonu, która odbędzie się w dniach 24 – 28 sierpnia, tradycyjnie już, trafi do Fundacji ITAKA. Podobnie jak w ubiegłych latach Fundacja przeznaczy je na wsparcie Antydepresyjnego Telefonu Zaufania.

W ubiegłym roku, organizatorzy i uczestnicy uzbierali niebagatelną kwotę 39 100 zł. Środki te w całości zostały przeznaczone na działalność Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. – Bardzo cieszy nas to, że środowisko graczy dostrzega, jak poważnym problemem społecznym jest depresja. Liczba osób doświadczających kryzysu psychicznego systematycznie rośnie. To właśnie dla nich został stworzony Antydepresyjny Telefon Zaufania. To linia, gdzie każdy znajdzie bezpłatne i anonimowe wsparcie. Dlatego bardzo doceniamy każdą formę wsparcia naszej inicjatywy – podkreśla Izabela Jezierska-Świergiel, Dyrektor Działu PR i Wiceprezes Fundacji ITAKA.

GSPS z obecną letnią edycją obchodzi swoje 5-lecie i przez ten czas przeszliśmy bardzo długą drogę – od kilku pasjonatów streamujących z małego pokoju do eventów na profesjonalnym poziomie z kilkudziesięcioma uczestnikami z całej Polski zbierających dziesiątki tysięcy złotych z każdą kolejną edycją. Jesteśmy dumni z kwoty, którą uzbieraliśmy dla Fundacji ITAKA i jej Antydepresyjnego Telefonu Zaufania rok temu i oczywiście mamy w planach pobić ten wynik. Wszystkich zainteresowanych speedrunningiem i wspomaganiem walki z depresją serdecznie zapraszamy do Krakowa i na Twitcha! – Bartłomiej „PokerFacowaty” Nowak – Prezes Fundacji GSPS

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o inicjatywie GSPS odsyłamy Was na: https://gsps.pl. Tegoroczne zmagania odbędą się w Krakowie, w Aparthotel na ul. Lwowskiej 1.

Transmisję live będzie można oglądać na Twitchu: https://www.twitch.tv/gramypomagamy

Szczegółowe informacje znajdziecie tu https://gsps.pl/wydarzenia/gsps2022

Harmonogram wydarzenia: https://gsps.pl/harmonogram

Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01 działa od ponad 20 lat. To inicjatywa Fundacji ITAKA. Psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy i seksuolodzy udzielają wsparcia osobom w kryzysach psychicznych od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 20:00. Przez lata działalności zostały udzielone tysiące porad, średni czas rozmowy to 30 minut.

Antydepresyjny Telefon Zaufania to jedyna linia pomocowa zapewniająca możliwość nieodpłatnego kontaktu przez telefon z lekarzem psychiatrą. Więcej informacji dotyczących Antydepresyjnego Telefonu Zaufania można znaleźć www.stopdepresji.pl.

Wróć