MENU
Wróć

Gracze wspomagają Fundację ITAKA

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych została partnerem charytatywnego wydarzenia speedrunningowego „Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie”. Speedrun to nagrywanie w całości, albo we fragmentach danej gry komputerowej z zamiarem jak najszybszego jej zakończenia. Fundusze z przeprowadzonej podczas wydarzenia zbiórki zostaną przekazane na konto Fundacji ITAKA.

Impreza odbędzie się w miejscowości Stróża (woj. łódzkie), w dniach 15-18 sierpnia 2019 r. Zmagania graczy będzie można śledzić na żywo w internecie m.in. na kanale Twitch.

Czym jest speedrun?

Speedrunning to forma przechodzenia gier komputerowych, w jak najszybszym czasie, nierzadko przy wykorzystaniu bardzo widowiskowych trików i sztuczek. Zagranicą, a także w Polsce, podobne imprezy cieszą się coraz większą popularnością. Przez kilka dni speedrunnerzy z całego kraju zbierają się w jednym miejscu, by prezentować podczas transmisji na żywo w Internecie swoje umiejętności w najrozmaitszych grach, jednocześnie komentując swoje poczynania i tłumacząc to, co dzieje się na ekranie.

grafika FB GSPS

W tym roku, przez cały czas trwania wydarzenia, widzowie będą mogli wesprzeć finansowo Fundację ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Do tej pory odbyły się już cztery edycje wydarzenia, z których wszystkie zebrane środki zostały przekazane na cele dobroczynne. Przez transmisje online przewijały się dziesiątki tysięcy unikalnych użytkowników.

Fundacja ITAKA od wielu lat aktywnie prowadzi swoje działania wykorzystując media społecznościowe i nowe technologie. Zostaliśmy m.in. nagrodzeni za stworzenie narzędzia do poszukiwania osób zaginionych przy pomocy Snap Chata (aplikacja „Snap and Seek”). Bardzo cieszymy się ze współpracy ze środowiskiem graczy komputerowych i osób aktywnie korzystających z internetu, gdyż to właśnie osoby aktywne w sieci często pomagają nam odnajdywać osoby zaginione przy użyciu mediów społecznościowych.

Podczas trwania imprezy, będzie można zasilać konto Fundacji ITAKA za pośrednictwem serwisu PayPal. Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia, organizatorzy będą mogli na bieżąco śledzić stan otrzymywanych dotacji oraz odczytywać dodawane do nich komentarze. Wpłat można dokonywać za pomocą konta PayPal lub przy użyciu karty kredytowej/debetowej. Zachęcamy do śledzenia zmagań młodych graczy, jak również do wsparcia naszej organizacji!

Konto PayPal
Kod QR:
kod QR fundraising

Gdzie śledzić wydarzenie?
Kanał Twitch
Kanał YouTube

67205316_2393813594225122_8936632937772744704_o (1)

Więcej informacji:
Facebook
Twitter

Wróć