MENU
Wróć

Gramy i pomagamy

Fundacja ITAKA już po raz drugi patronuje wydarzeniu „Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie”. Okazuje się, że pomagać można nawet grając w GTA 2, Minecraft, czy Rambo. Fundusze z przeprowadzonej podczas wydarzenia zbiórki zostaną przekazane na konto Fundacji ITAKA.

O co chodzi, czyli czym jest speedrunning? W najprostszy sposób jest to przechodzenie gier jak najszybciej – speedrunerzy prześcigają się w uzyskiwaniu jak najlepszego czasu w ukończeniu danej gry. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna impreza odbędzie się w całości w Internecie. W dniach 27-30.08 zmagania graczy będzie można śledzić na żywo w internecie m.in. na kanale Twitch.

Wiele godzin przed komputerami oraz publiczność w Internecie zaangażuje swoją uwagę również w celu pomocy osobom zaginionym. We współpracy z Fundacją ITAKA na kanałach streamingach pokazywane będą wizerunki osób zaginionych. Przez transmisje online przewijają się dziesiątki tysięcy unikalnych użytkowników, do których może dotrzeć wizerunek osoby zaginionej. Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie również zbiórka środków na rzecz Fundacji, którą będzie można wesprzeć poprzez konto na platformie PayPal. Będzie to już siódma edycja „GSPSu” – podczas poprzednich sześciu uzbierano niemal 28 000 złotych na cele charytatywne.

Fundacja ITAKA od wielu lat aktywnie prowadzi swoje działania wykorzystując media społecznościowe i nowe technologie. Zostaliśmy m.in. nagrodzeni za stworzenie narzędzia do poszukiwania osób zaginionych przy pomocy Snap Chata (aplikacja „Snap and Seek”). Bardzo cieszymy się ze współpracy ze środowiskiem graczy komputerowych i osób aktywnie korzystających z internetu, gdyż to właśnie sieć jest obecnie najlepiej wykorzystywanym medium do poszukiwań zaginionych osób. Zachęcamy do śledzenia zmagań młodych graczy, którym to życzymy najlepszych wyników.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/GramySzybkoPomagamySkutecznie/

118588978_3355079097888499_4851436564418165116_o

Wróć