MENU
Wróć

I Manewry Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych Twierdza Modlin

Fundacja ITAKA w dniach 15-17 czerwca 2017 r. miała przyjemność brać udział w I Manewrach Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych Twierdza Modlin. Organizatorem wydarzenia była Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza OSP RW Modlin.

W ćwiczeniach udział brało 11 zespołów ratowniczych z całej Polski i CPOZ Komendy Głównej Policji. Zmagania trwały 3 dni, a całe manewry zakończyły się Eventem Ratowniczym na terenie Twierdzy Modlin, który otwarty był dla mieszkańców.

Celem Manewrów było doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego, wysokościowego oraz terenowych technik poszukiwania osób zaginionych. Ćwiczenia były bardzo intensywne, a biorący w nich udział uczestnicy spali po 3-4 godziny na dobę.

Przećwiczono różne epizody ratownicze, wiele sytuacji z którymi ratownicy spotykają się w swojej codziennej pracy. Symulowane działania odbywały się przy użyciu specjalistycznych sprzętów, a także z udziałem psów ratowniczych. Poza działaniami ratowniczymi w różnych warunkach, zrealizowano także działania poszukiwawcze, które miały miejsce na terenie o powierzchni ponad 200 ha. Wszystkie aktywności prowadzone były w sposób intensywny i profesjonalny.

Elementem kończącym I Manewry Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych był piknik zorganizowany na terenie Twierdzy Modlin pod hasłem: „Poszukiwanie osób zaginionych”. Jedną z głównych atrakcji był wspólny przemarsz i prezentacja Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych z całej Polski. Na evencie nie zabrakło również warsztatów szkoleniowych z zakresu pierwszej pomocy, obsługi i zastosowania defibrylatorów (MaxHarter).

Na stoisku, zorganizowanym przez Fundację ITAKA, rodzice mogli dowiedzieć się czym są porwania rodzicielskie, jak zabezpieczyć dzieci przed zaginięciem, a dzieci, jak postępować w przypadku zagubienia się. Uczestnicy pikniku mogli także dowiedzieć się więcej na temat Telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka 116 000. Obecność Fundacji na evencie ratowniczym związana jest z obchodem Międzynarodowego Dziecka Dnia Zaginionego.

dsc0060dsc0107 dsc0121 dsc0193

ue_logo

Wróć