MENU
Wróć

III spotkanie w ramach projektu  „Monitoring działań policji w poszukiwaniach zaginionych na otwartym terenie” 

28 marca odbędzie się trzecie spotkanie w ramach projektu  „Monitoring działań policji w poszukiwaniach zaginionych na otwartym terenie”, którego celem jest zwiększenie skuteczności poszukiwań terenowych dzieci, osób starszych i chorych.

Poszukiwanie na terenie otwartym wymaga szybkiej reakcji i wypracowania metod, które umożliwią sprawne odnalezienie żywej osoby. Z doświadczenia wynika, że nie zawsze działania te są dobrze przeprowadzone. Dlatego  potrzebna jest współpraca policji, służb ratowniczych, organizacji rządowych i pozarządowych, która umożliwi bardziej skuteczne poszukiwania.

Podczas trzeciego  spotkanie, którego organizatorem jest Fundacja ITAKA i Grupa Poszukiwawcza-Ratownicza OSP Kęty, zostaną podjęte problematyczne zagadnienia związane z poszukiwaniem osób zaginionych na terenie otwartym.

Czy policja korzysta z pomocy innych służb prowadząc poszukiwania w terenie? Czy można przyspieszyć zadysponowanie grup poszukiwawczo – ratowniczych? Jakie są problemy w koordynacji akcją poszukiwawczą w terenie? Jakie są praktyki lokalne? Co należy poprawić na poziomie ogólnopolskim w zakresie współpracy?

W dyskusji wezmą  udział specjaliści z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KG Policji, oraz Koordynatorzy Ds. Poszukiwań z Policji z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko – mazurskiego oraz przedstawiciele Straży Pożarnej, POPR, PCK i grup poszukiwawczo- ratowniczych z tego regionu.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie GRS PCK Trójmiasto, ul. Kurkowa 8, Gdańsk, rozpoczęcie o 10.00.

***

Więcej informacji na temat zaginionych osób i informacji, które mogą pomóc je odnaleźć znajduje się na stronach Fundacji ITAKA – http://zaginieni.pl

***

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych jest jedyną organizacją w Polsce całościowo zajmującą się problemem zaginięć. Nie tylko pomaga w poszukiwaniach, ale też wspiera rodziny i bliskich osób zaginionych. Specjaliści ITAKI udzielają wsparcia psychologicznego, doradzają w kwestiach prawnych i socjalnych. Każdego roku Fundacja prowadzi ok. 1400 spraw. W Warszawie Fundacja prowadzi Punkt Wsparcia Bezpośredniego, ponadto w Warszawie, Gdańsku i w Katowicach funkcjonują grupy wsparcia. Oprócz działań poszukiwawczych i wspierających ITAKA prowadzi programy profilaktyczne mające na celu zmniejszenie liczby zaginięć: program „Nie uciekaj”, kierowany do nastolatków, akcja „Bezpieczna Praca” adresowana do osób planujących wyjazd do pracy za granicę oraz „Stop depresji” dla osób borykających się z tą chorobą.

Kontakt dla prasy:

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych,

Irena Musiałkiewicz: irena.musialkiewicz@zaginieni.pl

Tel. 22 620 16 10

Projekt jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji
www.ngofund.org.pl

baner

Wróć