MENU
Wróć

Jak pomóc rodzinie podczas rozstania? – przedstawiciel Fundacja ITAKA w zespole ekspertów

Anna Szeremeti, prawnik Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, zajmująca się tematyką tzw. porwań rodzicielskich, w bieżącym roku uczestniczy w spotkaniach grupy specjalistów, którzy mają zawodową styczność z rozstającymi się rodzicami. Tegoroczne spotkania stanowią kontynuację prac rozpoczętych w 2017 r. Uczestnicy prac to psycholodzy, mediatorzy, prawnicy i społecznicy, którzy są związani z różnymi organizacjami pozarządowymi.

Celem projektu jest wypracowanie tekstu broszury zawierającej Standardy pomocy dziecku i rodzinie w sytuacji rozstania rodziców, a następnie jego upowszechnienie. Poszczególne części broszury odnoszą się zarówno do sytuacji dziecka i rodzica, jak i do organizacji działającymi w tym zakresie (m.in. policja, oświata, sądy, OZSS-y). Aktualnie treść tekstu Standardów jest na etapie konsultacji.

Udział w pracach zespołu specjalistów poszerza wiedzę prawników Fundacji. Dzięki zdobytemu doświadczeniu mogą oni w jeszcze lepszym zakresie wspomagać rodziców zmagających się z porwaniem rodzicielskim, którzy zgłaszają się do Fundacji dzwoniąc na numer telefonu 116 000 oraz kontaktując się poprzez e-mail.

Więcej informacji na temat porwań rodzicielskich

Wróć