MENU
Wróć

Konferencja Koalicji Prezesi-wolontariusze

5 grudnia 2017 r. Fundacja ITAKA miała przyjemność uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez Koalicję Prezesi-wolontariusze z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, pod tytułem WOLONTARIUSZ – CZŁOWIEK – PRACOWNIK.

Koalicja Prezesi-wolontariusze to projekt promujący społeczne zaangażowanie liderów biznesu, biorących osobisty udział w działaniach wolontariackich. Do jego zadań należy prowadzenie dyskusji na temat społecznego zaangażowania liderów biznesu. Celem jest także stworzenie platformy współpracy i doświadczeń w dziedzinie społecznego zaangażowania biznesu oraz popularyzowanie postaw wolontariackich w środowisku przedsiębiorców.

Podczas piątej już Konferencji Koalicji Prezesi-wolontariusze uczestnicy i goście mieli okazję do udziału w debacie oksfordzkiej. Tegoroczny temat „Wolontariat to czysty altruizm i poświęcenie” wywołał ożywioną dyskusję między zwolennikami i przeciwnikami tej tezy. Ponadto w programie przewidziano wykłady prowadzone przez znamienitych gości i warsztaty poświęcone empatii. Wręczono także nagrody Laureatom I edycji Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”, mającej na celu wyróżnienie osób, które poprzez wolontariat kompetencji dzielą się z innymi swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym.

Wróć