MENU
Wróć

Konferencja w PAP „Pandemia a lęk. Czy można go opanować?”

20 maja w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej odbyła się konferencja pt. „Pandemia a lęk. Czy można go opanować?”

Prelegentami konferencji byli: dr Marek Posobkiewicz, główny inspektor sanitarny MSWiA z wystąpieniem „Zagrożenie koronawirusem okiem praktyka, natura SARS-CoV-2, na co trzeba uważać”, Filip Matuszewski, psycholog, koordynator Centrum Wsparcia Dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego przy Fundacja ITAKA z tematem „Pandemia okiem psychologów pracujących na linii wsparcia, z czym się mierzymy, czy są jakieś nowe obszary zagrożeń?” oraz prof. Piotr Gałecki, Konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii z tematem prezentacji „Natura lęku, grupy ryzyka, konsekwencje, sposoby radzenia sobie z lękiem” [zdalnie z Łodzi].

IMG-7813

Prelegenci z różnej perspektywy opisywali obecny kryzys zdrowia psychicznego. dr Posobkiewicz zwrócił uwagę na fakt, iż koronawirus nie jest ani pierwszym, ani ostatnim wirusem, z którego skutkami mierzy się ludzkość. Filip Matuszewski z „Centrum Wsparcia” opowiadał o realiach pracy 24-godzinnego centrum pomocy. Przytaczał m.in. przykłady konkretnych beneficjentów, którzy podczas pandemii wybrali numer 800702222. prof. Gałęcki skupił się natomiast na doświadczeniach psychiatry tłumacząc m.in. z czego wynika podatność na lęk wśród różnych grup społecznych. Spotkanie prowadziła kierownik Serwisu Zdrowie PAP, red. Justyna Wojteczek.

IMG-7815 (1)

Wróć