MENU
Wróć

Po raz kolejny dołączamy do akcji „Darkness Into Light”. Tym razem w nowej, bezpiecznej formule.

Fundacja ITAKA po raz kolejny weźmie udział w międzynarodowej akcji „Darkness Into Light”, której celem jest walka z depresją i promowanie zdrowia psychicznego. 8 maja na całym świecie każdy z nas będzie mógł wziąć udział w symbolicznym spacerze. Tym razem z powodów bezpieczeństwa będziemy maszerować osobno, natomiast myślami wszyscy będziemy razem.

Czemu zadajemy sobie tyle trudu, aby tego jednego dnia w roku zacząć nasz marsz właśnie o świecie? Chodzi o to, aby rozpocząć dzień od wędrówki w kierunku symbolizującego nową nadzieję, wschodu słońca. W ten szczególny sposób chcemy przywrócić wiarę w lepsze jutro wszystkim osobom, które mierzą się z problemem depresji. Pokazujemy im, że po każdej nocy zawsze pojawia się słońce i nowy dzień dający nadzieję na zmianę.

Pomysłodawcą akacji jest irlandzka organizacja charytatywna Pieta House, wspierająca osoby w kryzysie psychicznym oraz walczące z depresją. W ramach wydarzenia odbywają się zbiórki pieniędzy oraz działania fundraisingowe na wszystkich kontynentach. Fundusze ze zbiórki przekazywane są na organizacje walczące z depresją m.in. na działalność Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i na nasz program „Stop Depresji”. Bo to właśnie działalność Antydepresyjnego Telefonu Zaufania jest najlepszą pomocą dla osób w kryzysie psychicznym.

Jak możesz pomóc?

Dołącz do wydarzenia!
Wypełnij formularz na stronie organizatora, przekaż kwotę na walkę z depresją i maszeruj z nami:
https://www.darknessintolight.ie/register/poland/defaultregistrationform

Możesz też utworzyć internetowy „challenge”.
Wybierz kwotę jaką chcesz zebrać i podziel się ze znajomymi twoim planem na to, co chcesz zrobić. Namów ich, żeby Ci kibicowali i zbieraj pieniądze na rzecz programu „Stop Depresji”:
https://www.darknessintolight.ie/register/poland/challenge

Więcej szczegółowych informacji już wkrótce.

Wróć