MENU
Wróć

POSITIVE VIBES. Druga odsłona kampanii STOP DEPRESJI!

Fundacja ITAKA i marka TATUUM ruszają z akcją POSITIVE VIBES w ramach drugiej odsłony wspólnej kampanii STOP DEPRESJI! Zimowa aura i przedłużająca się izolacja zainspirowały markę TATUUM do stworzenia ciepłych bluz z haftem POSITIVE VIBES. Cały dochód ze sprzedaży bluz zostanie przekazany na działanie Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA.

DLACZEGO POSITIVE VIBES?

Ten rok był trudny dla wszystkich, dlatego chcemy kolejny przywitać dobrą myślą, z wysyłaniem dobrej energii w świat. Wszyscy już jesteśmy zmęczeni mijającym rokiem i problemami jakie ze sobą przyniósł. Chcemy pokazać ludziom tę jasną stronę świata, przypomnieć, że akumulatory można naładować pozytywną energią nawet poprzez najmniejsze powody do radości. Dlatego zachęcamy wszystkich do dzielenia się w social mediach pozytywną energią i własnymi sposobami na odzyskanie radości. Zachęcamy do opowiadania o tym, co daje nam pozytywną wibrację w krótkich filmikach (może to być cytat, wierszyk, może to być przepis na ciastka, jakiś tip) i nominowania kolejnych osób, żeby zrobiły to samo. Post zakończmy sercem ułożonym z naszych dłoni.

Ważne, żeby inne, mniej pozytywnie nastawione do codzienności osoby pomyślały: „MOŻE NIE JEST TAK ŹLE…”, „MOŻE BĘDZIE NORMALNIE” ale też, żeby dostały informację, gdzie zwrócić się po wsparcie w momencie kryzysu, i że otrzymają pomoc specjalistów dyżurujących przy Antydepresyjnym Telefonie Zaufania 22 484 88 01 (www.stopdepresji.pl).

Współpraca Fundacji ITAKA z TATUUM

Dzięki współpracy z marką TATUUM Fundacja ma szansę uzbierać fundusze na rozszerzenie naszej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej, czyli na funkcjonowanie Antydepresyjnego Telefonu Zaufania, który aktualnie działa 4 dni w tygodniu.

Pierwszą odsłonę wspólnej akcji Fundacji ITAKA i marki TATUUM, jesienią 2020 roku, wsparło w mediach społecznościowych wiele znanych osób (m.in. Katarzyna Sokołowska, Odeta Moro, Paulina Sykut-Jeżyna, Patrycja Markowska) i mamy nadzieję, że i w tej odsłonie kampanii również się to uda.

O nas – Antydepresyjny Telefon Zaufania pomaga od 20 lat!

Gdy Fundacja ITAKA rozpoczynała w 2001 roku kampanię STOP DEPRESJI!, temat depresji był jeszcze mało obecny w mediach. Właśnie wtedy uruchomiliśmy Antydepresyjny Telefon Zaufania. Przez te 20 lat zrealizowaliśmy wiele kampanii społecznych, a jednak nadal na naszych dyżurach musimy tłumaczyć, że depresja jest chorobą, którą się leczy. Dziś Antydepresyjny Telefon Zaufania dzwoni niemal cały czas, a my cały czas staramy się pozyskiwać środki na dyżury specjalistów. Nie jest to łatwe, ale sukcesywnie zwiększamy ilości godzin pracy naszych specjalistów.

bluzy wiele

Wróć