MENU
Wróć

Prószyński i S-ka wspiera Fundację ITAKA

proszynski_12 kwietnia nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się książka Małgorzaty Wardy pt. „Jak oddech”. Wydawnictwo przekaże 1 zł z każdego sprzedanego egzemplarza na rzecz Fundacji.

„Jak oddech” nie jest literaturą faktu – to fikcyjna historia, ale silnie inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.

„Pomysł tej książki zrodził się, gdy śledząc losy zaginionych osób, zapoznałam się z historią Johnny’ego Goscha, poszukiwanego w Ameryce chłopca, którego wizerunek jako pierwszy w latach siedemdziesiątych znalazł się na kartonie mleka. Rodzice Johnny’ego przeżyli dramat, kiedy jakiś czas po jego zaginięciu ktoś podrzucił im na ganek domu kopertę ze wstrząsającymi zdjęciami ich dziecka” – mówi autorka. W książce czytelnik znajdzie też nawiązania do głośnych zaginięć na terenie Polski. Bohaterami powieści Wardy jest dwoje młodych ludzi, Jasmin i Staszek, którzy jeszcze w dzieciństwie przyrzekli sobie, że się pobiorą, jako nastolatki zostali parą, a po ukończeniu szkoły średniej postanowili razem zamieszkać. Kilka dni później Staszek znika…

Na okładce książki znalazła się specjalna naklejka informująca o tym, że każdy sprzedany egzemplarz „Jak oddech” to 1 zł przekazana na konto Fundacji ITAKA.

Więcej informacji: http://www.proszynski.pl/Jak_od dech-p-31862-.html

proszynski_2

Wróć