MENU
Wróć

Przedstawiciele Fundacji ITAKA na konferencji Missing Children Europe

Jak możemy poprawić współpracę między państwami i operatorami numeru 116 000 w sprawie zaginionych dzieci? Jak można skutecznie zapobiegać ucieczkom? Jak można wspierać rodziny zaginionych dzieci? Wokół tych trzech zagadnień koncentrowała się międzynarodowa konferencja, którą zorganizowały: federacja Missing Children Europe i francuska organizacja Enfant Disparus. W konferencji wzięły udział przedstawicielki Fundacji ITAKA. 

Współpraca międzynarodowa to jeden z ważnych filarów naszej działalności. Dziś Izabela Jezierska-Świergiel i Patrycja Szczepańska, wiceprezeski naszej Fundacji wzięły udział w konferencji organizowanej przed europejską federację Missing Children Europe oraz francuską organizację Enfants Disparus.

Całodniowe wydarzenie odbyło się w Paryżu, gdzie przedstawiciele organizacji-operatorów numeru 116 000 mieli szansę wypracowania jeszcze lepszego podejścia wobec zaginięć dzieci. Jest to zjawisko, wobec którego należy podejść w sposób kompleksowy, dlatego podczas trzech tzw. „okrągłych stołów” poruszone zostały następujące kwestie:

  • Profilaktyka zaginięć dzieci
  • Wspieranie rodzin zaginionych dzieci
  • Współpraca międzynarodowa 

Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny możemy wziąć udział w tak merytorycznym wydarzeniu. Było ono okazją do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń i rozmów z organizacjami-operatorami numeru 116 000. Przedstawicielki naszej Fundacji rozmawiały m.in. z Mariną Lypovetską z ukraińskiej organizacji Magnolia.

Wróć