MENU
Wróć

Przypominamy o zaginionych z Pomorza

W sobotę 19 lipca 2014 roku w Sopocie odbędzie się akcja przypominająca o zaginionych osobach z regionu Pomorza. Jej organizatorami są forumowicze GP24.PL oraz Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Wszystkich chętnych zapraszamy na
Plac Przyjaciół Sopotu przy ul. Monte Cassino w godz. 13.00-16.00.

Celem akcji jest przypomnienie wizerunków zaginionych z Pomorza, a także przybliżenie społeczeństwu problemu zaginięć w Polsce. Każdy z przybyłych otrzyma materiały informacyjne Fundacji ITAKA, a także będzie mógł porozmawiać z przedstawicielem Zespołu Poszukiwawczego Fundacji. Jest to wyjątkowa okazja, by zdobyć pełną wiedzę na temat zaginięć i procedur poszukiwawczych.

Rozpoczynający się sezon wakacyjny wiąże się z wyraźnym wzrostem zaginięć dzieci, dlatego podczas wydarzenia nie zabraknie elementów profilaktyki. Rodzice i opiekunowie, którzy przybędą wraz z dziećmi otrzymają specjalne opaski, które uchronią ich pociechy przed zaginięciem. Dowiedzą się także, jak należy reagować w sytuacji zagubienia dziecka, w której zasady postępowania są inne niż w przypadku zaginięcia osoby dorosłej.

Obecnie w samym woj. pomorskim Fundacja ITAKA poszukuje 57 zaginionych, a wszystkich zgłoszonych jest ponad 1150. Od 15 lat Fundacja zajmuje się działaniami poszukiwawczymi oraz wspieraniem rodzin zaginionych w formie pomocy psychologicznej i prawnej. Ponadto przedmiotem jej działalności jest prowadzenie programów prewencyjnych mających na celu zwalczanie głównych przyczyn zaginięć.

Organizowane przez Fundację ITAKA akcje spotykają się z dużym zainteresowaniem osób uczestniczących, a także mediów. Dzięki nim udaje się dotrzeć do szerokiego grona ludzi, aby przypomnieć im o zaginionych z danego regionu oraz przedstawić skalę problemu zaginięć w naszym kraju.

Wróć