MENU
Wróć

Ruszyła kampania 1 % podatku na rzecz  Fundacji ITAKA

Ruszyła kampania zachęcająca do przekazywania 1 % podatku na rzecz Fundacji ITAKA –Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Fundacja powstała w 1999 roku i jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, która całościowo zajmuje się problemem zaginięcia.

„Marcinku synu kochany jeśli oglądasz te zdjęcie to bardzo proszę odezwij się do nas tęsknimy za Tobą. Wróć do domu czekamy na Ciebie” Twoi rodzice

To jedna z wielu wiadomości jakie rodziny przekazują do Fundacji ITAKA. Każdego dnia ludzie szukają swoich najbliższych, którzy zaginęli bez śladu.  Przyczyny zaginięć bywają różne, ale zawsze stanowią one tragedię dla rodziny, która nagle traci kontakt z bliską im osobą.

Fundacja ITAKA od 16 lat pomaga w poszukiwaniach zaginionych, udzielając wsparcia ich rodzinom, oraz prowadzi profilaktykę zaginięć. Działania te są możliwe dzięki, często anonimowym darczyńcom, z których większość wspiera Fundację ITAKA przekazując 1%.

W spocie i materiałach promocyjnych podajemy numer KRS Fundacji, który należy wpisać w formularzu PIT, żeby przekazać nam 1 proc. swojego podatku.

 

Spot promocyjny będzie emitowane głównie w Internecie, ale również w rozgłośniach radiowych i telewizji regionalnej. Dodatkowo ulotki kampanii będę dystrybuowane w całej Polsce.

Zapraszamy do pobrania programu do rozliczeń PIT:

Pobierz program do rozliczeń PIT 2014        Wypełnij PIT 2014 Online

www.1procent.zaginieni.pl

Partnerem kampanii jest AK MEDIA i TELE5

Spoty Kampanii przygotowała Agencja PARALOTNA www.paralotna.pl

***

Więcej informacji na temat zaginionych osób i informacji, które mogą pomóc je odnaleźć znajduje się na stronach Fundacji ITAKA – http://zaginieni.pl

***

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych jest jedyną organizacją w Polsce całościowo zajmującą się problemem zaginięć. Nie tylko pomaga w poszukiwaniach, ale też wspiera rodziny i bliskich osób zaginionych. Specjaliści ITAKI udzielają wsparcia psychologicznego, doradzają w kwestiach prawnych i socjalnych. Każdego roku Fundacja prowadzi ok. 1400 spraw. W Warszawie Fundacja prowadzi Punkt Wsparcia Bezpośredniego, zaś w Gdańsku i w Katowicach funkcjonują grupy wsparcia. Oprócz działań poszukiwawczych i wspierających ITAKA prowadzi programy profilaktyczne mające na celu zmniejszenie liczby zaginięć: program „Nie uciekaj”, kierowany do nastolatków, akcja „Bezpieczna Praca” adresowana do osób planujących wyjazd do pracy za granicę oraz „Stop depresji” dla osób borykających się z tą chorobą.

Flaga unia

Program do rozliczeń PIT został sfinansowany z funduszy

Uni Europejskiej w ramach programu Daphne

Wróć