MENU
Wróć

Trzecie spotkanie w ramach projektu „Monitoring działań policji w poszukiwaniach zaginionych na otwartym terenie” za nami!

27.03.2015 w Gdańsku przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, PCK oraz grup poszukiwawczo-ratowniczych (działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnej i cywilnych) z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego rozmawiali o lokalnych praktykach oraz o trudnościach, jakie nadal istnieją w zakresie organizacji poszukiwań osób zaginionych w terenie.

Na spotkaniu przedstawiono wyniki ankiet przeprowadzonych wśród grup poszukiwawczo-ratowniczych oraz – pierwszy raz – wśród policjantów. Ankiety badały użycie grup poszukiwawczo-ratowniczych i ich trudności oraz wiedzę policjantów (zajmujących się na co dzień poszukiwaniami zaginionych) o narzędziu jakim są grupy. Ważną informacją z tych badań jest, że 97% policjantów stwierdziło, że Policja powinna korzystać z pomocy grup poszukiwawczo-ratowniczych.

Celem projektu jest zwiększenie skuteczności poszukiwań terenowych dzieci, osób starszych i chorych. Organizatorem jest Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Kęty.


Spotkanie odbyło się w siedzibie Pomorskiego Oddziału PCK

Projekt jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji
www.ngofund.org.pl

baner

Wróć