MENU
Wróć

Warsztaty  „Psychologiczne aspekty poszukiwania osób zaginionych”

Leśno Górne k/Wołczkowa (zachodniopomorskie), 07.06.2015r.

Fundacja ITAKA przeprowadziła dla grup poszukiwawczych z województwa zachodniopomorskiego warsztaty pt. „Psychologiczne aspekty poszukiwania osób zaginionych”. Szkolenie prowadziła Sylwia Kaczan, Dyrektor Fundacji.  W spotkaniu wzięły udział GR PCK Koszalin, OGR Tadmed Szczecinek, OSP Gryf,  SPR OSP Wołczkowo.

Wśród poruszonych zagadnień istotny był temat dotyczący odpowiedniej komunikacji pomiędzy rodziną osoby zaginionej a ratownikiem, a także przeprowadzenie odpowiedniego wywiadu z rodziną zaginionego. Dyrektor Fundacji  przedstawiła również charakterystyki najczęstszych grup osób zaginionych (np. osoby z depresją, osoby z demencją) z omówieniem specyfiki tych chorób. Uczestniczący w spotkaniu ratownicy mieli okazję zapoznać się z typowymi reakcjami podczas zaginięcia i informacjami dotyczącymi prawidłowości statystycznych co do miejsca odnalezienia. Szkolenie miało formę warsztatową, więc nie zabrakło miejsca na liczne dyskusje oraz ćwiczenia.

Ogromnie cieszy nas fakt, że grupy połączyły siły, aby wspólnie rozwijać się i wspierać w dziedzinie poszukiwań w woj. zachodniopomorskim.

Wróć