MENU
Wróć

Warsztaty regionalne REWIR 2015

Dolice, woj. zachodniopomorskie, 04.06 – 07.06. 2015

Warsztaty regionalne REWIR 2015 były poświęcone doskonaleniu umiejętności poszukiwawczo – ratowniczych. Program warsztatów był niezwykle interesujący. Wśród omawianych zagadnień były m.in.

– umiejętności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy;

– umiejętności w zakresie poszukiwań ludzi zaginionych,

– terenoznawstwa i nawigacji satelitarnej GPS, orientacji w terenie, pracy z mapą;

łączności służbowej;

– zdobywaniem wiedzy na temat aspektów psychologicznych związanych z zaginięciami,

– podejmowania decyzji w sytuacji silnego stresu;

– działania indywidualnego w sytuacji nadzwyczajnego zagrożenia;

W ramach części prowadzonej przez Sylwię Kaczan – Dyrektor Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych omówione zostały  działania i doświadczenie Fundacji ITAKA w zakresie pomocy w poszukiwaniach i wsparciu rodzin. W drugiej – warsztatowej –  części uczestnicy otrzymali informacje na temat profili osób zaginionych, a także o szczególnych sposobach podstępowania z zaginionymi po odnalezieniu i umiejętnym kontakcie z rodziną.  Nasze zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników.

W trakcie warsztatów eksperci z Akademii Latania ze Szczecina zapoznali gości z możliwością wykorzystania dronów do działań poszukiwawczo – ratowniczych. Dodatkową atrakcją były pokazy  możliwości bezzałogowych statków powietrznych. Wyjątkowym gościem  był Maciej Stańczak – himalaista, zdobywca tytułu Śnieżnej Pantery, który specjalnie dla uczestników szkolenia przygotował zadania związane z funkcjonowaniem organizmu człowieka w skrajnych sytuacjach oraz pozoracje, podczas których ratownicy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W warsztatach wzięło udział 25 osób.

Fotorelacja na:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152869934117116.1073741916.206413022115&type=3

Wróć