MENU
Wróć

Wspomnienie zaginionych z Małopolski

4 października w Krakowie na Rynku Starego Miasta miała miejsce kolejna akcja profilaktyczna Fundacji ITAKA. Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na problem zaginięć, upowszechnienie wizerunków obecnie poszukiwanych osób, zwłaszcza tych
z Małopolski oraz działania profilaktyczne i informacyjne.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy współudziale naszego wieloletniego wolontariusza, pana Stanisława Dworaka oraz Forum Internautów GP24.

Kolejny raz mieliśmy przyjemność spotkać się z mieszkańcami miasta, aby przypomnieć wizerunki osób zaginionych z Krakowa i okolic. Rozdawaliśmy materiały informacyjne
i promocyjne Fundacji ITAKA, opaski z numerem 116 000 oraz ulotki z wizerunkami osób zaginionych z regionu. Wydarzenie było okazją do porozmawiania z osobami, które na co dzień zajmują się poszukiwaniem zaginionych.

Gośćmi specjalnymi akcji byli przedstawiciele Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Kęty, wraz z psami poszukiwawczo-ratowniczymi, specjalnie wyszkolonymi do poszukiwań ludzi w terenie, w tym osób zaginionych.

Jest to kolejne wspólne przedsięwzięcie zorganizowane przez Fundację ITAKA, i Grupę Internautów, w którym udział bierze zaprzyjaźniona grupa poszukiwawczo-ratownicza. W ubiegłym roku, 13 lipca w Sopocie, zorganizowano akcję przypominającą osoby zaginione z Pomorza, a 27 października podobne spotkanie w Krakowie ze wspomnieniem osób zaginionych z Małopolski. Wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

Materiał video w TVP Regionalna

Wróć