MENU
Wróć

Zorganizuj „Podwieczorek dla Zaginionych” – akcja Fundacji ITAKA

Fundacja ITAKA rozpoczęła ogólnopolską akcję charytatywną „Podwieczorek dla Zaginionych”. To seria spotkań organizowanych niezależnie, w wybranym terminie i miejscu, przez osoby prywatne, firmy, szkoły, urzędy i instytucje, połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz poszukiwania osób zaginionych. Do akcji dołączyć może każdy kto wypełni formularz na dedykowanej stronie podwieczorek.zaginieni.pl.

Wraz z początkiem roku, obfitującym w spotkania z bliskimi i współpracownikami, Fundacja ITAKA rozpoczyna akcję charytatywną, która ma na celu przywołanie ważnego problemu społecznego, jakim są zaginięcia. W 2013 r. Fundacja pomogła odnaleźć ponad 1000 osób, dzięki czemu wiele rodzin będzie mogło spotkać się we wspólnym gronie przy różnych okazjach w rozpoczynającym się roku.

„Okres noworoczny i karnawałowy obfituje w spotkania rodzinne, koleżeńskie, firmowe. Stąd pomysł, aby na takich spotkaniach, przy okazji, organizować zbiórkę datków na rzecz statutowych działań Fundacji wspierających poszukiwania i rodziny osób zaginionych. Formuła jest prosta: podwieczorek może być oddzielnym wydarzeniem, w ramach którego zostanie zorganizowana zbiórka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć go z firmową kolacją dla pracowników bądź towarzyskim spotkaniem w gronie znajomych czy bliskich, podczas którego będą zbierane datki na wsparcie poszukiwań i pomoc dla rodzin zaginionych” – tłumaczy Alicja Tomaszewska, prezes Fundacji ITAKA.

W tym roku akcja będzie trwała od początku roku do końca maja 2014 roku. Wybór terminu na podwieczorkowe spotkanie jest dowolny, zależy od organizatora. Aby zgłosić się do akcji wystarczy wypełnić formularz na stronie podwieczorek.zaginieni.pl. Po zarejestrowaniu zgłoszenia, Fundacja wysyła wszystkie potrzebne materiały – foldery informacyjne na temat działalności Fundacji i tematyki zaginięć, plakat akcji oraz puszkę do kwestowania. Organizator podwieczorku może też z własnej inicjatywy poinformować o planowanym przez siebie wydarzeniu media lokalne, czy też powiadomić bliższych i dalszych znajomych poprzez portale społecznościowe takie jak Facebook czy Nasza Klasa. Może także przygotować fotorelację lub nakręcić krótki film dokumentujący zorganizowany przez siebie podwieczorek, który zostanie zamieszczony w galerii na stronie www akcji.

Cel wszystkich spotkań, które odbędą się w tym czasie w różnych miastach Polski jest jeden: pomoc rodzinom osób zaginionych oraz zwrócenie uwagi na problem zaginięć. Zdarza się niestety, że poszukiwania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, a rodzina zostaje z silnym poczuciem żalu, straty i bezsilności, z którymi musi mierzyć się na co dzień. W takich wypadkach bliskim zaginionego potrzebne jest wsparcie specjalistów – psychologa, prawnika, pracownika socjalnego, którzy pomogą poradzić sobie z tą trudną sytuacją. Bezpłatna telefoniczna linia wsparcia Fundacji ITAKA dla rodzin zaginionych pomoc taką zapewnia codziennie.

Całkowity dochód z przeprowadzonej akcji zostanie przeznaczony na prowadzenie poszukiwań osób zaginionych oraz pomoc dla rodzin, m.in. w ramach funkcjonowania telefonicznych linii wsparcia, które zapewnia Fundacja.

Więcej informacji na temat akcji oraz zgłoszenia udziału:

podwieczorek.zaginieni.pl
Napisz: podwieczorek@zaginieni.pl
Zadzwoń: 22 620 16 10
Znajdź nas na FB: facebook.com/FundacjaITAKA

Wspierają nas:

logo_kampaniespoleczne logo_kukbuk logo_gastronauci

Wróć