MENU
Wróć

„Burcząca Przygoda Zajączka” – książka, która uczy bezpieczeństwa dzieci

„Burcząca przygoda Zajączka” to bajka dla dzieci przygotowana przez Fundację AMBER Alert Europe w związku z przypadającym na 25 maja Dniem Dziecka Zaginionego. Książeczka została przetłumaczona na 20 języków i będzie dostępna w 23 krajach na całym świecie. Polską wersję bajki przygotowało Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP, a Fundacja ITAKA jest zrzeszona w Amber Alert Europe.

Książeczka „Burcząca przygoda Zajączka” to główny element tegorocznej odsłony kampanii z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Kampania ma charakter prewencyjny i koncentruje się na bezpieczeństwie małych dzieci. Charakter i przystępna forma bajki sprawia, że małe dzieci szybciej i łatwiej uczą się zasad bezpieczeństwa, które mogą uchronić je przed zaginięciem.

Publikacja „Burcząca przygoda Zajączka” będzie dostępna do pobrania jako e-book. Przygotowana została w 20 językach, dzięki czemu może być udostępniona w aż 23 krajach przez krajowe ministerstwa, organy ścigania i organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną dzieci i zaginięciami. Treść bajki to efekt konsultacji ze specjalistami zajmującymi się tematyką zaginięć.  Aby fabuła była bardziej wciągająca i interesująca dla najmłodszych, Fundacja AMBER Alert Europe skorzystała z pomocy autorów książek dla dzieci, ilustratorów, psychologów dziecięcych, naukowców behawioralnych i pediatrów, którzy pomogli ukształtować historię i ilustracje. W„Burczącej przygodzie Zajączka”, uwzględnionych zostało pięć kluczowych wskazówek związanych z koncepcją ufania własnemu instynktowi. Przygoda jaką przeżyli główni bohaterowie bajki – czyli Zajączek i jego przyjaciel Jężyk, może być świetnym wstępem do rozmowy o bezpieczeństwie i tym, co zrobić, gdy małe dziecko się zgubi.

– Bezpieczeństwo dzieci jest sprawą najwyższej wagi i cieszymy się, że za sprawą tegorocznej odsłony kampanii pomóc najmłodszym w nauce o bezpieczeństwie osobistym. Wierzymy, że „Burcząca przygoda Zajączka” to cenne narzędzie dla rodziców i opiekunów, które pomoże edukować dzieci w zakresie bezpieczeństwa, a w szczególności w zakresie zaginięć. Jesteśmy dumni, że możemy podzielić się tą publikacją z rodzinami w całej Europie – powiedział Frank Hoen, prezes Fundacji AMBER Alert Europe,

Rocznie w Europie dochodzi do zaginięć 300 000 dzieci, dlatego tak ważne jest prowadzenie zarówno regularnych działań prewencyjnych, jak i tych zwiększających świadomość na temat zaginięć małych dzieci.

Fundacja AMBER Alert Europę wierzy, że edukacja małych dzieci na temat tego, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo, jest kluczowa w zapobieganiu przyszłym przypadkom zaginięć dzieci. Pomocna w tym zakresie z pewnością okaże się publikacja „Burcząca przygoda Zajączka”.

Tegoroczna odsłona kampanii z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, połączona z dystrybucją e-booka „Burcząca przygoda Zajączka”, będzie prowadzona w: Albanii, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowinie, Kanadzie, Chorwacji, Czechach, Estonii, Francji, Niemczech, Grecji, Włoszech, Litwie, Luksemburgu, Malcie, Holandii, Macedonii Północnej, Polsce, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

„Burcząca Przygoda Zajączka” – tu możesz pobrać polską wersję książeczki

NOTA DO REDAKCJI

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na:

www.amberalert.eu/the-rumbling-adventure-of-hare

Materiały dotyczące kampanii znajdują się na stronie

www.amberalert.eu/press

O Fundacji AMBER Alert Europe

AMBER Alert Europe, Europejskie Centrum Zaginionych Dzieci, jest fundacją, która dąży do poprawy ochrony zaginionych dzieci i zapobiegania zaginięciom dzieci poprzez wzmocnienie ich pozycji i zwiększenie świadomości w kwestii zaginięć dzieci i ich podstawowych przyczyn. Łączymy ekspertów z 44 organizacji rządowych, w szczególności ministerstw spraw wewnętrznych i policji, oraz organizacji pozarządowych z 28 krajów w naszej misji na rzecz zerowej liczby zaginionych dzieci w Europie.

www.amberalert.eu

Pytania?

Z biurem prasowym Fundacji AMBER Alert Europe można skontaktować się przez:

Email: press@amberalert.eu

Telefon: +32 2 808 2159

Wróć