MENU
Wróć

Całodobowe, bezpłatne linie wsparcia Fundacji ITAKA

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych prowadzi dwie CAŁODOBOWE, BEZPŁATNE linie wsparcia. Pod telefonem i mailem dyżurują wykwalikowani psychologowie, którzy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu są gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa COVID – 19 powoduje, że do minimum ograniczyliśmy kontakty społeczne, dzieci uczą się w domach, a rodzice pracują zdalnie. Niestety, izolacja często doprowadza do frustracji, stresu i zwiększa poczucia lęku. Nie wiemy, jak będzie wyglądało nasze życie w kolejnych tygodniach i miesiącach. Niepewne jest to, czy utrzymamy nasze miejsce pracy w momencie kryzysu gospodarczego, do tego dochodzi strach o bliskich, poczucie zagubienia i zmęczenia ograniczeniami. Zdarza się także, że osoby, które nie potrafią radzić sobie z napięciem stosują przemoc, zarówno psychiczną jak i fizyczną, przez co krzywdzą swoich najbliższych. W każdej z tych sytuacji warto sięgnąć po pomoc specjalistów.

CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO

fb2

Fundacja ITAKA prowadzi 24-godzinne CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO:
• TELEFONICZNE CENTRUM WSPARCIA 800 70 2222 BEZPŁATNĄ LINIĘ, KTÓRA DZIAŁA 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU
• E-MAIL: PORADY@LINIAWSPARCIA.PL
• STRONĘ WWW.LINIAWSPARCIA.PL

W wyznaczonych godzinach w centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Godziny dyżurów specjalistów dostępne są na stronie www.liniawsparcia.pl

Dzieci i młodzież lepiej niż dorośli radzą sobie z nowymi technologiami, utrzymują kontakty rówieśnicze i starają się wspierać nawzajem. Nie zmienia to faktu, że obciążenie związane z izolacją wpływa na ich samopoczucie i relacje. Dzieci, często, nie potrafią radzić sobie w tak trudnych sytuacjach, uczą się zachowań od dorosłych, którzy w ostatnim czasie zmagają się z wieloma problemami (np. natłok obowiązków lub wręcz przeciwnie utrata pracy, źródła utrzymania) i również nie potrafią adekwatnie reagować.

CAŁODOBOWA BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW ORAZ NAUCZYCIELI

fb1

Fundacja ITAKA prowadzi 24 godzinną LINIĘ DZIECIOM – CAŁODOBOWA BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW ORAZ NAUCZYCIELI.
• WSPARCIE TELEFONICZNE POD NUMEREM 800 080 222 BEZPŁATNĄ LINIĘ, KTÓRA DZIAŁA 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU
• E-MAIL: PORADY@LINIADZIECIOM.PL
• STRONĘ WWW.LINIADZIECIOM.PL

KTO MOŻE DZWONIĆ:
Dzieci lub nastolatki, które:
• NIE RADZĄ SOBIE Z SYTUACJĄ ZWIĄZANĄ Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA,
• ODCZUWAJĄ STRACH, NIEPOKÓJ O SWOICH BLISKICH,
• ŹLE ZNOSZĄ ZAMKNIĘCIE W DOMU,
• MAJĄ TRUDNĄ LUB NERWOWĄ SYTUACJĘ W DOMU,
• POTRZEBUJĄ Z KIMŚ POROZMAWIAĆ,
• CZUJĄ SIĘ PRZYGNĘBIONE,
• SĄ OFIARAMI PRZEMOCY.

Rodzice lub opiekunowie:
• KTÓRYCH DZIECKO ŹLE ZNOSI TĘ TRUDNĄ SYTUACJĘ,
• KTÓRZY CHCĄ WIEDZIEĆ JAK POMÓC DZIECKU UPORAĆ SIĘ Z LĘKIEM, TRUDNYMI EMOCJAMI ZWIĄZANYMI Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA,
• KTÓRYCH ZACHOWANIE DZIECKA BUDZI NIEPOKÓJ

Obie linie wsparcia są całodobowe i działają przez 7 dni w tygodniu, są także bezpłatne dla Beneficjentów.

KONTAKT PRASOWY:
Izabela Jezierska-Świergiel
Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
Tel. 608 371 495
Email: izabela.swiergiel@zaginieni.pl

***
Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego

Fundacja ITAKA realizuje projekt Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, pn. Centrum Wsparcia. Celem projektu jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym w populacjach o zwiększonym ryzyku.

Linia Dzieciom

Fundacją ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje zadanie publiczne pn. Prowadzenie przez specjalistów bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii interwencyjno – informacyjnej z zakresu zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom wśród dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Umowa została zawarta na okres 2019-2020 i jest realizowana w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Wróć