MENU
Wróć

Fundacja ITAKA po raz kolejny w gronie wyróżnionych!

2 maja z okazji Dnia Flagi RP Fundacja ITAKA została uhonorowana biało-czerwoną flagą za swoje działania społeczne. Flagę z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrała Anna Jurkiewicz, Wiceprezes Fundacji.

W samo południe, na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz wręczenie flag przedstawicielom wybranych instytucji. W gronie wyróżnionych, poza Fundacją ITAKA, znalazła się Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko, Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzont a także WWf i Polska Akcja Humanitarna.

Prezydent wręczając flagę instytucjom pozarządowym powiedział, że jest to forma podziękowania za „świadome poszerzanie frontu tych wszystkich, którzy na drodze zagospodarowywania wolności odnoszą sukcesy i wykazują chęć demonstrowania tego, że czynią tyle dobra dla Polski”.

Fundacja działa nie przerwanie od 16 lat. W tym czasie pomogła odnaleźć ponad 12 000 zaginionych. A wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu zarówno pracowników jak i wolontariuszy. Fundacja prowadzi także szereg kampanii społecznych. Jest jedną z tych organizacji, która powstała w odpowiedzi na ludzkie nieszczęście i z chęci niesienia pomocy tym, którzy nie mieli gdzie o tą pomoc się zwrócić.

Takie wyróżnienia jak to, są dla nas ogromnym źródłem radości, ale jeszcze większym są nasze codzienne sukcesy poszukiwawcze – powiedziała Anna Jurkiewicz, Wiceprezes Fundacji- Cieszymy się ogromnie, że działania Fundacji zostały zauważone i docenione przez najwyższych urzędników państwowych.

Wróć