MENU
Wróć

Telefon Zaufania Młodych nagrodzony podczas IAB MIXX AWARDS 2022

Telefon Zaufania Młodych, projekt, który od ponad roku nasza Fundacja prowadzi wspólnie z Reserved, został nagrodzony podczas IAB MIXX AWARDS 2022. 

Brązową statuetkę, przyznaną w kategorii MIXX For Good Purpose, odebrała Izabela Jezierska-Świergiel, wiceprezes Fundacji ITAKA i Joanna Hała, starsza specjalistka ds. digital marketingu Reserved.

Organizowany przez IAB Polska, IAB MIXX Awards to konkurs, w którym nagradzane są kampanie digitalowe. Pod uwagę brane jest przede wszystkim skuteczne korzystanie ze środowisk cyfrowych w celach m.in. budowy własnej marki czy inspirowania innych do podejmowania zmian. Wyróżnienia przyznawane są w czternastu kategoriach. W tegorocznej edycji konkursu pojawiły się trzy nowe: Consumer Experience, Digital Public Relations i MIXX For Good Purpose, w której otrzymaliśmy wyróżnienia. 

W kategorii tej nagradzane są kampanie, które realizują cele o ważnym znaczeniu społecznym, inspirują do działań altruistycznych lub zmian zachowania w imię wyższego dobra. Można do niej zgłosić kampanie pro-bono, działania organizacji non-profit i agend rządowych, a także akcje CSR i edukacyjne, prowadzone przez firmy. 

Telefon Zaufania Młodych to projekt, który realizujemy dzięki wsparciu marki Reserved. Pomysł akcji narodził się podczas współpracy Reserved z przedstawicielami pokolenia Z przy kolekcji Re.Design. To właśnie ambasadorzy kolekcji opowiadali, z jakimi trudnościami mierzą się nastolatki i młodzi dorośli. A tych jest całkiem sporo. Począwszy od presji rówieśniczej oraz tej, wywieranej przez rodziców, przez depresję, po poczucie osamotnienia spotęgowane pandemią. Ponadto, zdarza się, że przedstawiciele pokolenia Z obawiają się zwrócić po pomoc do bliskich. Dlatego istotna jest, aby mieli oni możliwość skorzystania z anonimowego i bezpłatnego wsparcia. 

A to zapewnia właśnie Telefon Zaufania Młodych – linia wsparciowa skierowana do pokolenia Z, czyli nastolatków i młodych dorosłych (do 25. roku życia). Psychologowie i psychoterapeuci pełnią dyżury telefoniczne do poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 20:00. Można się z nimi skontaktować dzwoniąc na numer 22 484 88 04. 

W ramach projektu istnieje również możliwość uzyskania pomocy psychologicznej w formie sesji wsparciowych ze specjalistą. To unikatowa forma pomocy pozwalająca zbadać problem, z jakim mierzy się dana osoba. Jednocześnie jest ona nieobciążająca finansowo. Młody człowiek może również poznać sposoby radzenia sobie w kryzysie i w razie potrzeby – ustalić dalszy plan działania. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://stopdepresji.pl/telefon-zaufania-mlodych/

Wróć