MENU
Wróć

Konferencja prasowa Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

W dniu 20 grudnia 2017 r. o godzinie 11.00 w Centrum Prasowym Pałacu Lubomirskich przy ulicy Plac Żelaznej Bramy 10 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa dotycząca uruchomienia całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym. 

Fundacja ITAKA od 1 października 2017 r. realizuje na zlecenie Ministerstwa Zdrowia projekt finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 pn. „Centrum wsparcia”, którego celem jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym. W ramach Centrum Wsparcia udzielana jest całodobowa pomoc osobom znajdującym się w stanie kryzysu psychicznego poprzez telefon, czat i email.

CENTRUM WSPARCIA DZIAŁA 24 GODZINY NA DOBĘ 7 DNI W TYGODNIU

W Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji, którzy pomagają także w znalezieniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, gdzie można otrzymać bezpośrednią pomoc.

W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www.liniawsparcia.pl

W ramach Centrum Wsparcia Fundacja ITAKA prowadzi:

  • Telefoniczne Centrum Wsparcia 800 70 2222 Bezpłatną linię, która działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu
  • E-mail: porady@liniawsparcia.pl
  • Stronę liniawsparcia.pl
  • Czat

Na stronie dostępna jest także aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych, która pomaga osobom poszukującym pomocy samodzielnie uzyskać potrzebne im informacje w sposób szybszy i prostszy.

Osoba do kontaktu: Izabela Jezierska-Świergiel, Szef Działu PR Fundacji ITAKA

Email: izabela.swiergiel@zaginieni.pl; biuro@liniawsparcia.pl,

Telefon: 22 620 16 10

Informacja prasowa

Wróć